Kapat
Android Uygulamalar 0

WhatsApp Kullanıcıları Şaşırtmaya Devam Ediyor !

WhatsApp Durum Gizliliği, WhatsApp Son Özellikler, WhatsApp Ne Yaptı ?

Dünyada en fazla kullanım oranlarına ulaşmış olan haberleşme uygulamaları aralarında 1. sırada gelen ve özellikleri ile kullanıcıları memnun bırakan WhatsApp durum gizlilik özelliği ile daha iyi bir hal alıyor.

Peki WhatsApp’ta ki durum gizlilik özelliği nedir ve ne işe yarar tüm detaylarıyla birlikte yazımızda sizlerle.

WhatsApp Durum Gizlilik Özelliği

Bilindiği üzere WhatsApp üzerinde 30 saniyelik süreler ile durumlarda video ve fotoğraf paylaşılabiliyor. Bu özelliği ise neredeyse bütün WhatsApp kullanıcıları hali hazırda kullanmakta.

Durum görüntüleme özelliğine yeni bir güncelleme getiren WhatsAppp artık gizliliğe oldukça önem verir hale geldi.

Örneğin bir kişinin durumuna baktığımızda o kişinin artık haberi olmayacak.

WhatsApp’ta Durumlara Gizli Bakmak

Çok kolay bir yöntem ile bunu yapabileceksiniz. Durumlar kısmına girdiğinizde önünüze bir çok durum gelecektir. İzlemek istediğiniz duruma normal şartlarda üzerine anlık dokunma ile giriş yaparsınız.

Ancak durum görüntülemenizi karşı taraftan gizlemek istiyorsanız bu yöntemi kullanmak yerine, izleyeceğiniz durumun üstüne basılı tutarak gizli durum izleme yapabilirsiniz.

Bu şekilde karşı tarafın durumları izlediğinizden haberi olmaz ve gizli bir şekilde durumları izlemeye devam edebilirsiniz.

WhatsApp’ın Yeni Getirdiği Özellikler Nelerdir ?

Konumuzda da bahsettiğimiz gibi en önemli yeni özelliklerden bir tanesi gizli durum izleme özelliğidir. Bu özellik haricinde mavi tik yani görüldü özelliğini kapatma işlemide yeni güncelleme ile kullanıcıların gizlilik alanını genişletmeye başladı.

Artık çevrim içi özelliği kullanılamayacak mı ?

Herkesin merakla beklediği bir cevap olan çevrim içi özelliği kapatıldı mı sorusuna yanıt olarak şunları söyleyebiliriz;

WhatsApp bir kaç gün önce bir güncelleme yayınladı ve kullanıcılar uygulamayı güncellediğinde artık çevrim içi kişilerin anlık bilgilerini göremediğini dile getirdi.

Çevrim içi özelliğinden faydalanamayan kullanıcılar bu durumu Twitter üzerinde gündeme getirdi ve hemen ardından yeni bir güncelleme ile durum düzeltildi.

Şu an çevrim içi özelliğini kapatmak gibi bir özellik henüz sunulmadı ancak gelecek günlerde bu özellikte uygulamaya eklenebilir.

Gelecek WhatsApp güncellemeleri için yeni yazılarımız sizlerle olacaktır.

Bu tarz yazılar için android uygulamalar kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

Google Haberler Takip : Kamil mutlu Google News

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Avatar

{kamilmutlu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir