Kapat
Sosyal Medya 3

Whatsapp kullanıcı miktarını açıkladı

Whatsapp kullanıcı sayısı nedir ?

Whatsapp kullanıcı miktarı ne kadar ?

Değerli okurlarımız, bu yazımızda dünyada milyarlarca telefonda yüklü olan popüler iletişim uygulaması whatsapp kullanıcı sayısının ne kadar olduğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Whatsapp Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Whatsapp uygulamalası, bilindiği gibi facebook tarafından satın alınmış mesajlaşma uygulamasıdır. Dünyada milyarlarca kullanıcıya ulaşan bir iletişim uygulamasıdır. Son zamanlarda eklenen yeni özellikler sayesinde daha da iyi bir hale gelmiştir. WhatsApp uygulamasını yüklemek için WhatsApp İndir buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Whatsapp kullanıcı miktarını açıkladı.

Peki WhatsApp Kullanıcı Sayısı Ne Kadar ?

Whatsapp yaklaşık 2 milyar kullanıcıyı aşmış durumda!

Facebook’un bünyesine katmış olduğu WhatsApp 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satılmıştı. WhatsApp facebook bünyesine girdiğinden beri 2 milyar kullanıcı sınırını aşmış duruma geldi.

WhatsApp uygulama mağazalarında ne kadar indirildi ?

WhatsApp uygulaması google bünyesinde bulunan, Play Store uygulama mağazasında 5 milyar indirilmeye ulaşmıştır. Her geçen gün indirilme sayısı artmaktadır. Ancak oranlar yükleme ve kaldırma ile ilgili. Örneğin 5 milyar indirme alan bir uygulamayı 2,5 milyar , 3 milyar aralığında kayıtlı kullanıcı kullanıyor.

Diğer bir yanda ise İos mağazasında bu uygulama sosyal ağ kategorisinde 1. sırada bulunuyor. 1 buçuk milyon civarında yıldız/oy almış bir uygulamadır. Her geçen gün her platformda daha da yaygınlaşmaya devam eden whatsapp kendini geliştirmeye devam ediyor.

Whatsapp uygulaması insanlara iletişim kolaylığı tanıdığı için bu seviyede kullanım oranı görmemiz oldukça normal bir durum. Rakiplerine baktığımızda ise hala milyar indirmeye ulaşamamış bir çok uygulama mevcut. Sadece telegram uygulaması whatsapp ile kafa kafaya rekabet yaşamaya yakın gözüküyor.

WhatsApp Güvenli mi ?

WhatsApp uygulaması popülerleştikçe, kullanıcılar güvenlik ile ilgili sorular sormaya başlıyor. Bu oldukça normal bir durumdur. WhatsApp her ne kadar bu konuda öz güvenli olsada insanlar hala güven problemi yaşayabilmekte. Sonuçta insan komutlarıyla çalışan bir makinadan bahsediyoruz. Henüz insanlara güvenemezken insanların yapmış olduğu ve yönettiği bir yazılımada bir anda güvenmek imkansız. WhatsApp kaynaklı olmasa dahi, hack vb durumlar olabilmekte. Bu uygulama 8 milyar kullanıcıya ulaşsa dahi, güvenlik problemleri asla hiç bir platformda bitmez. Ama bu sizi korkutmasın, WhatsApp güncelleştirme desteğiyle her gün açıklarını kapatıp kendini daha güvenli bir hale getirmeye çalışıyor.

Whatsapp uygulaması hakkındaki yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

whatsapp, whatsapp uygulaması, WhatsApp uygulaması kullanıcı sayısı.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

“Whatsapp kullanıcı miktarını açıkladı” üzerine 3 yorum

  1. Avatar Aysu TRKZB dedi ki:

    Vay canına!
    Bu kadar kişinin kullandığını hiç düşünmemiştim 😮

  2. Avatar kerem dedi ki:

    simdi neden wp bagimlisi oldugumu anladim
    aslinda herkes bagimliymis .d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir