Kapat
Teknoloji 0

Tv Box Nedir ?

Bu yazımız da televizyon izlemeyi sevenlerin merak ettiği bir konuyu aydınlatacağız. Değerli okurlarımız Tv Box hakkındaki detaylı bilgileri yazımızda kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Tv Box Nedir ?

Gelişen teknolojiyle birlikte artık uydu alıcıları yerini yeni cihazlara bırakmaya başladı. Hala kullanmakta olduğumuz klasik uydu alıcıları, çanak anten sistemi ile çalışmakta. Ancak yeni nesil cihazlar tam aksine, internet bağlantısı ile çalışıyor. Yeni nesil cihazlar gelişmiş özellikler ile kullanıcılara yeni deneyimler sunmaya başladı. Durum böyle olduğu için insanlar yeni nesil tv cihazlarına ilgi duymaya başladı. Bu cihazlardan en verimli deneyimi ise Tv Box veriyor. Kısacası Tv box nedir sorusuna yeni nesil uydu alıcısıdır diyebiliriz. Ancak klasik uydu alıcı cihazlara göre antensiz çalışmaktadır.

Tv Box Özellikleri

Her cihazın kendine göre özellikleri bulunmakta. Box türü cihazlarda özellikler cihazın işletim sistemine göre değişim gösteriyor. Örneğin Apple Tv ve Android Tv popüler olarak kullanılmaktadır. Genellikle bu tür cihazlar işletim sistemlerini Android Tv olarak belirlemişlerdir. IOS işletim sistemi ise sadece Apple şirketi tarafından üretilen Tv Box cihazlarında mevcuttur. Sizde evinizdeki televizyon deneyiminizi değiştirmek isterseniz, tavsiyemiz Android Tv almanızdan yana olacaktır. Ancak bu tür cihazları alırken kesinlikle internet üzerinden araştırma yapınız.

Android Tv Box İle Neler Yapılabilir ?

Telefonunuzda yaptığınız bir çok işlemi televizyonunuz içerisinde de yapma imkanı bulabilirsiniz. Televizyon üzerinden Play Store ile uygulama, oyun vb. içerikleri indirebilirsiniz. Ayrıca Netflix platformuna erişebilir ve istediğiniz diziyi izleyebilirsiniz. Youtube videolarını izleyebilirsiniz. Cihazınız android olacağı için geniş kullanım imkanı olacaktır. Televizyon kanallarını izlemek istiyorsanız, android tv ile Play Store üzerinden IP Tv uygulaması yükleyerek bunu yapabilirsiniz. Tv Box türü cihazlar ile tv kanallarını nasıl izleyebileceğinizi anlatmıştık. Hemen aşağıdaki kısımdan ulaşabilirsiniz.

IP Tv kullanımını anlattığımız yazımıza tıklayarak buradan ulaşabilirsiniz.

Apple Tv İle Neler Yapılabilir ?

Aslında bir önceki işletim sisteminde bulunan her deneyimi Apple Tv ile de yaşayabilirsiniz. Netfix izleyebilir, Youtube izleyebilir ve Tv kanallarını izleyebilirsiniz. İnternet üzerinde gezinebilir ayrıca App Store üzerinden oyun, uygulama türündeki yazılımları cihazınıza yükleyebilirsiniz. Android Tv ile Apple Tv arasında elbetteki farklar olacaktır. Bunlar performans, cihaz ısısı, internet bağlantı kalitesi vb. konulardır.

Tv Box Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sizde yeni bir Tv deneyimi yaşamak istiyorsunuz ve artık Tv Box almak istiyorsunuz. Ancak bu tür cihazları almadan önce internet üzerinden modelleri karşılaştırın ve daha önce satın alan kullanıcıların yorumlarını okuyun. Düşük maliyetlerdeki cihazlar size tam performans vermeyecektir. O yüzden kaliteli ürünler almanızı tavsiye ederiz.

Diğer Teknoloji yazılarımız için Teknoloji kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 6 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir