Kapat
Sosyal Medya 0

Tik Tok Kapatılacak mı

Tik Tok Kapatılacak mı ? Tik Tok Nedir ?

Son zamanlarda ülkemiz de kullanım oranları artan Tik Tok uygulaması hakkında yeni haberler gündeme geliyor.

Türkiye’de yaklaşık 30 milyona aktif kullanıcısı bulunuyor. Uygulama içerisinde ki bazı içeriklerinden bir çok kişi rahatsız olabiliyor. İçerikleri saçma bulan ve uygulamayı beğenmeyen bir çok kişi olmasına rağmen kullanıcı sayısı artmaya devam etmekte.

Uygulamanın kapatılması için imza kampanyası başlatıldı. Devlet imza kampanyasını dikkate alır ise uygulamaya erişim ülkemizden mümkün olmayabilir.

Tik Tok Kapatılacak mı

Uygulama kullanıcıları günlerdir bu sorunun yanıtı arıyor detaylar haberimiz de. Tik Tok kapatılacak mı sorularına yanıt verecek olursak şu an böyle bir durum söz konusu değil demek doğru olur. Çünkü toplanan imza kampanyası tek başına yeterli olmadı.

tik tok hakkında ki haberimiz.

BTK ise bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. BTK genellikle +18 içerik bulunduran, ülkemiz hakkında kötü paylaşımlar bulunduran, kültürümüzü zedeleyici içeriği olan uygulamaları engelleyebiliyor. Tik Tok uygulaması da bu kategorilerin bir kaç tanesini içerisinde bulunduruyor.

Şu an için kapanacağı yönünde bir bilgi yok ancak, BTK bu duruma el atar ise bir anda erişim kesilebilir.

Tik Tok Neden Sevilmiyor

Diğer bir konu ise tik  tok neden sevilmiyor, bazı uygulamalar da ki paylaşımlar insanlara hoş gelmeyebiliyor. Ancak bu durumda ki dezavantaj aslında uygulamayı daha yaygın ve hakkında konuşulan bir platform yapıyor. Bazı dezavantajlar avantaja dönebiliyor. Tik Tok uygulaması da kendini bu şekilde ilerletmeyi başardı.

Tik Tok’un Geleceği Ne Olacak ?

Uygulama kullanım oranlarını incelediğimiz zaman yoğun ve yaygın kullanılıyor diyebiliriz. Gelecekte kendini nasıl bir platform haline getireceği hakkında bir çok fikir mevcut. Bazı kullanıcılar bu uygulamaya geleceğin Youtube’u diyor.

Bazıları ise Instagram ile benzer bir uygulama gibi cevaplar veriyor. Uygulamanın gelişimini gelecekte göreceğiz.

 

Bu tarz yazılar için sosyal medya kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Yazı hakkında ki düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. Bizi google news üzerinde takip ederek son teknoloji haberlerinden anlık bildirimler alabilirsiniz.

Tik Tok Play Store

Tik Tok IOS

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Ortalama: 0]
Avatar

{kamilmutlu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir