Kapat
Teknoloji Haberleri 3

Şarjı En Çok Giden Telefonlar

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda şarj konusunda iyi olan bazı android telefonlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Şarj konusu, telefonlarda oldukça önemlidir. Keşke hiç bitmese dediğimiz enerji ihtiyacıdır. Bu konularda ise bazı telefon üreticileri cihazların elektrik ihtiyacını optimize etmeye çalışıyorlar. Başarılı olan telefon modelleri bu yazımızda listelenecek.

Eğer listedeki cihazlar sizde var ise, yorum kısmında kullanımınız ile ilgili ayrıntılar vererek bu yazıyı daha iyi hale getirebiliriz.

Şarjı En Çok Giden Telefonlar Hangileri ?

 1. Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 android cihazı 14 kasım 2019 tarihinde, global pazarda satışa çıkmıştı. 2019 sene sonlarında ise Türkiye’de pazara çıkmıştı.

Özellikleri ise:

 • Ekran boyutu : 6.47 İnç
 • Dahili depolama : 128 GB
 • RAM : 6 GB
 • Batarya kapasitesi : 5260 mAh

Xiaomi Mi Note 10 özellikleri kısaca bu şekildeydi. Yazı konusu gereği dikkat edilen özellik ise batarya kapasitesi. Bu cihaz yapılan testlerle 23 saat 12 dakika uzun kullanım sundu.

 1. Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 android cihazı 15 nisan 2019 tarihinde satışa çıkmış bir cihazdı. Tasarım ve özellikler ile müşterilerin ilgisini çekmeyi başaran bir telefon modeli.

Özellikleri ise:

 • Ekran boyutu : 6.39 İnç
 • Dahili depolama : 128 GB
 • RAM : 6 GB
 • Batarya kapasitesi : 3300 mAh

Xiaomi Mi 9 özellikleri kısaca bu şekildeydi. Xiaomi Mi Note 10 aksine batarya kapasitesi daha az bir cihaz. Ancak yapılan yenilikler ve yazılım desteğiyle şarj konusunda iyi hale gelmiş durumda. Xiaomi Mi 9 yapılan testler sonucu 22 saat 54 dakika uzun kullanım sundu.

 1. Motorola One Macro
Motorola One Macro
Motorola One Macro

Motorola One Macro android cihazı 9 ekim 2019 tarihinde satışa çıkmıştı. Orta segment telefon modelidir. Amiral gemisi telefon modellerindeki tasarımlara benzer olarak tasarlanmış bir cihazdır.

Özellikleri ise:

 • Ekran boyutu : 6.2 İnç
 • Dahili depolama : 64 GB
 • RAM : 4 GB
 • Batarya kapasitesi : 4000 mAh

Motorola One Macro özellikleri kısaca bu şekildeydi. Batarya kapasitesi orta segment cihazlara göre iyi konumda. Yapılan testler sonucu 22 saat 37 dakika uzun kullanım imkanı sundu.

Batarya Kapasitesi Önemli mi ?

Batarya kapasitesi önemli olsa dahi, cihazdaki yazılım dengesi daha önemlidir. Örneğin bir cihaz 4000 mAh kapasitesinde bir batarya ile çalışır ancak güç tüketimi hızlı olduğunda batarya kapasitesinin pekte bir faydası olmaz. Bu alanda yazılım ve donanım konusunda geliştirmeler oldukça önemlidir.

Şarj Tasarrufu Nasıl Sağlanır ?

Telefonunuzda şarjınızın daha uzun gitmesini istiyorsanız en basit tekniklerle yapabilirsiniz. Kullanmadığınız uygulamaları kapatmak, ekran parlaklığını orta derecede tutmak ve pil tasarruf modunu açmak işinize yarayacaktır.

Şarjı En Çok Giden Telefonlar Listesi Şu An İçin Bu Kadar.

Diğer teknoloji yazılarımız için, Teknoloji kategorisine bakabilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

“Şarjı En Çok Giden Telefonlar” üzerine 3 yorum

 1. Avatar Aysu TRKZB dedi ki:

  Üç numaralı telefonun adını ilk defa duydum. Yeni bir bilgi oldu. Teşekkürler. 🙂

 2. Avatar Mehmet Can dedi ki:

  xiamoi alacam sonraki teli kadsjkalshdlk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir