Kapat
Teknoloji 0

PLAYSTATİON 5 HAKKINDA BUGÜNE KADAR BİLMEDİKLERİMİZ ! PS 5 Çıkış Tarihi

PLAYSTATİON BİLMEDİKLERİMİZ

Sony PS5 için çıkış tarihini ne zaman açıklayacak? Kaça mal olacak? Neye benzeyecek? Geriye dönük uyumluluk ile gelecek mi? İşte bildiğimiz her şey – ve bilmediklerimiz.

18 Mart’ta PS5 Baş Mimarı Mark Cerny, konsolun teknik özelliklerine sahip olmak için canlı bir akışa ev sahipliği yaptı . Kağıtta ortaya çıkardığı şey, Xbox Series X sayılarına göre daha az güçlü görünüyor , ancak genel sistem mimarisi PS5’in rekabetini çok aşabilir.

Başlangıçta Oyun Geliştiricileri Konferansı için hazırlanan sunum, bazı oyuncuların umduğu heyecan verici bir haber değildi. PS5’in fiyatı, tasarımı veya çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi içermiyordu. Bunun yerine, Cerny, konsolun 3D sese odaklanması gibi benzersiz özelliklerinin birçoğu hakkında ayrıntılara girdi .

Bu, PS5’in Cerny ve Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın hayranlarıyla paylaştığı donanımına bir bakış attı . Konsol, ışın izleme desteği ve yeni denetleyicilerin’de yerleşik haptik motorlar gibi birçok gösterişli özellik sunacak. PS5 ile ilgili en akıcı bilgi, Sony’nin yeni nesil konsol pazarına hakim olma planındaki bakış açılarını gösteren sızıntı, söylentiler ve patent başvurularından geldi.

PS4, mevcut konsol savaşını etkili bir şekilde kazandı. Sony, PS4’ün Ekim 2019’da PS2’nin hemen arkasından gelen bir kazanç raporu sırasında tüm zamanların en çok satan ikinci konsolu olduğunu açıkladı . 2018 yılında, Sony donanımı, o yıl sonunda bir Strategy Analytics raporuna göre kullanılan tüm konsolların neredeyse yarısını oluşturdu .

Oyuncuların tercihine gelince, Sony’nin açıkça ataleti var. Ancak oyundaki bazı belirsizlikler ve endüstri güçleri PS5’i parası için koşurabilir.

PS 5 Çıkış Tarihi NEDİR?

Sony, PS5’in 2020 tatil sezonundan önce başlayacağını duyurdu, ancak henüz resmi bir çıkış tarihi açıklamadı ve 18 Mart itibarıyla şirket bunun hala devam edeceğini düşünüyor. Kasım ayında, PS5’in aynı zaman çizelgesini takip edebileceğini ve koronavirüs pandemisinin neden olduğu önemli gecikmeleri engelleyebileceğini düşündürüyor . PS 5 Çıkış Tarihi

Sony, çıkış tarihi penceresine takılı kaldı, ancak birden fazla analist ve tedarik zinciri raporu , PS5 üretiminde gecikmenin muhtemel olduğunu öne sürdü. Konsol üreticisi, X Serisi için donanım üretiminin çoğunun , koronavirüs salgınının odak noktası olan Çin’de gerçekleşmesini planlıyor . Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve kurumlar, binlerce kişiyi öldürmüş olan hastalığın yayılmasını durdurmaya çalışırken, karantinalar her türlü teknoloji ve oyun şirketinin iş akışlarını ve programlarını aksatmıştır. COVID-19, Sony’nin lansman programını etkilemezse , büyük olasılıkla KASIM AYI SONUNDA lansman yapılacaktır. PS4, 15 Kasım 2013’te Kuzey Amerika’da ve 17 Kasım 2006’da PS3 hit raflarında piyasaya sürüldü. Sony, on yıldan uzun bir süredir konsolun lansman tarihi geleneklerine bağlı kaldı, ancak bu yıl bunu sallayabilir.

PS5 PRO OLACAK MI?

Konsolun daha uygun fiyatlı bir temel versiyonunun yanı sıra Sony’nin yarasadan hemen PS5 Pro başlatabileceğini öne süren bazı konuşmalar oldu. Bu söylenti 2 Mart’ta video oyunları tartışma forumu NeoGAF’da yeniden ortaya çıktı ve VFXVeteran kullanıcıları Sony’nin iki konsolu daha sonra 2020’de piyasaya sürmeye hazırladıklarını “duyduklarını” söyledi. “Sony [iki] PS modelini piyasaya sürüyor. ” Onlar yazdı . “Diğerleri de Xbox Series X ile rekabet etmek için en üst sırada … Ayrıca, üst modellerin pahalı olacağını da duydum. Fiyatlandırma yok ama yaklaşık 600 $ tahmin ediyorum. Ayrıca PS5 için en iyi modellerin ne zaman çıkacağı konusunda hiçbir tarih yok. Tahminimce her iki modeli de aynı anda piyasaya sürecekler. ”

VFXVeteran, NeoGAF yöneticileri tarafından “sektör uzmanı” olarak özel olarak incelenmiştir ve yüksek profilli geliştiricilerin geçmişte web sitesinin forumlarına katıldığı bilinmektedir. Ancak bu, potansiyel bir PS5 Pro’nun tek kanıtı değil. Eylül 2019’da Japon oyun gazetecisi Zenji Nishikawa , Sony’nin “üst düzey bir modele olan ilgisini kabul ettiğini ve oyunculara neslin başından itibaren istediklerini vermek istediğini” belirten bir YouTube videosu yayınladı. Rapor, Wccftech tarafından Eylül 2019’da çevrildi . Nishikawa, geçmişte Nintendo Switch Lite hakkında doğru tahminlerde bulundu , böylece genel olarak bu söylentiye daha fazla güvenilirlik kazandırdı. İki yönlü bir PS5 lansmanı, Sony’nin tedarik zinciri bileşen kıtlığının getirdiği yukarıda belirtilen fiyat konserlerinin üstesinden gelmesine yardımcı olabilir.

PS5’E GELEN ONAYLANMIŞ ÖZELLİKLER VE ÖZELLİKLER

İşte Sony’nin bugüne kadar ortaya koyduğu en etkileyici PS5 özellikleri ve özellikleri ve hala eksik olan bazı bilgiler:

 • CPU – 3.5GHz’de 8x Zen 2 Çekirdek (değişken frekans)
 • GPU – 10,28 TFLOP, 2,23 GHz’de 36 CU (değişken frekans) Özel RDNA 2
 • Kalıp Boyutu – ???
 • İşlem – ???
 • Bellek – 16 GB GDDR6 / 256 bit
 • Bellek Bant Genişliği – 448 GB / s
 • Dahili Depolama – Özel 825GB SSD
 • G / Ç Çıkışı  5,5 GB / s (Ham), Tipik 8-9GB / s (Sıkıştırılmış)
 • Genişletilebilir Depolama – NVMe SSD Yuvası
 • Harici Depolama – USB HDD Desteği
 • Optik Sürücü – 4K UHD Blu-ray Sürücü
 • Performans Hedefi – ???

Daha önce duyurulmuş diğer çarpıcı özellikler şunlardır:

 • Şu anda mevcut olan PSVR donanımı PS5 ile uyumlu olacaktır .
 • DualShock 5’teki yerleşik haptik motorlar, oyundaki yüzeylere ve gerekli senaryolarda ilave direnç sağlayabilecek “uyarlanabilir tetikleyiciler” e bağlı olarak çeşitli şekillerde titreşir.
 • PS5, oyuncuların oyunun tamamını yüklemeye zorlamak yerine bireysel oyun modlarını yüklemelerine izin verecektir . Bu, Call of Duty: Modern Warfare tek oyunculu kampanyayla ilgilenmiyorsanız, yalnızca çok oyunculu kurmayı seçebilirsiniz. (Yine de tüm oyunu satın almanız gerektiğini varsayalım.)
 • PS5 ana ekranında oyuncular misyon ayrıntılarını gösterecektir arkadaş online yukarı squadded olması veya.
 • Bu olacak 8K çözünürlük destekleyen . Bu şu anda çok önemli olmayabilir, ancak 8K TV’ler daha yaygın olduğunda birkaç yıl boyunca geçerli olabilir.
Kaynaklar : burada 
Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir