Kapat
Teknoloji 0

Özel E-posta Adresi Nasıl Alınır

Sizde kendi adınıza nasıl e-posta adresi alabileceğinizi düşünüyorsanız, bu yazımızda detaylı olarak anlatıyoruz. Aklınıza takılan kısımları yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Özel E-posta Adresi Nedir ?

Kurumsal firmalar veya şahıslar tarafından kullanılmakta olan özel e-posta adresidir. Örneğin isim@isim.com şeklindedirler. Ücretsiz mail adreslerinden farklı uzantılara sahiptirler. Bu servisi kullanmak ücretlidir, ücretsiz mail hesapları için Gmail vb. türdeki servisleri kullanabilirsiniz. Genellikle info@siteadı.com gibi mailler almış olabilirsiniz. Özel E-posta Adresi Nasıl Alınır yazımız ile mail adresi alabilirsiniz. Bu türdeki mail adresleri size özeldir mail uzantısını kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Özel E-Posta Adreslerinin Avantajları

Bu tür mail adresleri ile bir işletmeniz var ise kurumsal bir yapı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız için mavi tik başvurusu yaparken avantaj kazanabilirsiniz. Özel E-posta adresleri bir çok konuda işinize yarayabilir. Bu mail adreslerini kullanmanız için sadece kurumsal kişi veya ünlü olmanıza gerek yoktur. Herkes kullanabilir. Bir web siteniz var ise iletisim@siteadı.com şeklinde mail adresi açabilirsiniz. Gmail,Yandex,Hotmail ve Yahoo gibi ek uzantılar özel mail adreslerinde olmaz. Bu şekilde profesyonel mail adresiniz olmuş olur. Bu mail adreslerini bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Özel E-posta Adresi Nasıl Alınır

Bu tür mail adreslerini kolay bir şekilde almanızın yolu var. Ancak bazı etapları mevcut. Özel E-posta Adresi Nasıl Alınır adlı yazımızda anlatacağız. Etapları yani aşamaları hemen alt kısımda bulabilirsiniz.

Özel E-posta adresi için bir alan adınız olmalıdır.

İşleme başlamak için size ait bir web sitesi bulunmak zorundadır. Çünkü mail adresinizin uzantısı sitenize bağlı olacaktır. Alan adı nasıl alınır adlı yazımızda detaylı bir şekilde nasıl alan adı alabileceğinizi anlatmıştık. Alan adınızı aldığınızı var sayarak yazımıza devam edelim.

Özel E-posta adresi oluşturun.

Mail adresinizi oluşturmak için, alan adınızın yani site adınızın barındığı Hosting sağlayıcınıza erişim sağlayın. Hosting sağlayıcıları WEB sitenizin çalışmasını sağlayan kuruluşlardır. Hosting sağlayıcınıza eriştikten sonra, cPanel girişi yapmanız gerekiyor. cPanel site dosyalarının, site ayarlarının ve E-posta adreslerinizin olduğu yerdir. cPanel kısmındaki yapmanız gerekenleri görseller yardımı ile anlatacağız.

GÖRSEL YARDIMI İLE ANLATIM :

cPanel Üzerinde E-posta kısmını aratın.

E-posta Hesapları Kısmına Giriş Yapın. Oluştur Butonuna Tıklayın.

Özel E-posta Adresi Bilgilerini Doldurun

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra mail adresiniz hazır olacak ve artık kullanım imkanı sağlaya bileceksiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 5 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir