Kapat
Teknoloji Haberleri 0

Google Pixel 4a, iPhone 12 için bir kabus olabilir ! Neden mi ?

İPONE 12’NİN KABUSU OLABİLİR !

Son raporlara dayanarak, Google Pixel 4a’nın yayınlanma tarihi şimdi belirgindir ve telefon Temmuz’da hatta Ağustos’ta kadar geri gönderilebilir. Yüzeyde, bildirilen bu Pixel 4a gecikmesi Google için iyi görünmüyor. Ancak Apple ve iPhone 12 için kötü bir haber olabilir .

Pixel 4a’nın çok düşük 349 $ fiyatı için muhtemelen ne sunacağını düşündüğünüzde, giriş seviyesi 649 $ iPhone 12 olduğu iddia edilen fiyat karşılaştırmaya göre daha pahalı görünebilir. Pixel 4a’da para için almanız gereken her şeyi düşünün.

  • Google Pixel 4a : Çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve sızıntıları
  • Samsung Galaxy Watch 2’yi unutma: Bu Galaxy Watch 3
  • Artı: Killer Apple Card yükseltmesi açıklandı

Pixel 4a’nın, giriş seviyesi iPhone 12’deki 5.4 inç panelden daha büyük olan 5.8 inç OLED ekrana sahip olduğu söylentileriyle iPhone 12’nin çözünürlük açısından kenarı olmalı, ancak sanmıyorum alışveriş yapanların çoğu iPhone’da daha yüksek bir piksel sayısına dikkat edecek.

Ayrıca iPhone SE’nin içinde iki kat ve iPhone 12’nin sızdırılmış özelliklerine eşit olan Pixel 4a’da başlamak için 128GB depolama alanı göreceksiniz .

Apple, hızlı şarj için USB-C’yi kabul etmeyi reddederken, Pixel 4a’nın da öncekiler ve 18W şarj gibi bir USB-C bağlantı noktası olması gerekiyor. IPhone 12’nin bir Yıldırım bağlantı noktasına bağlı kalacağı bildiriliyor. İPhone 11 , 5 watt şarj cihazı ile sevk ve sadece iPhone 11 Pro kutudan hızlı 18W şarj sunulan ve biz bu iPhone 12 dizilim için değişecek herhangi söylentiler duymadık.

Pixel 4a, iPhone 12’deki geniş ve ultra geniş atıcılara kıyasla muhtemelen sadece tek bir ana 12MP kameraya sahip olacak. Ancak Google, hesaplama fotoğrafçılığı çekimleri sayesinde sınırlı donanımlarla mükemmel görüntüler sunmak için her zaman iyi bir iş çıkardı. Gece Görüşü harika bir örnektir

Sızıntılara dayanarak, Pixel 4a’nın iPhone 12 gibi bir çentik önü olmayacaktı. Bunun yerine, sol üst köşede küçük bir delikli kamera olmalı. İPhone 12’nin çentiğinin iPhone 11’deki çentikten daha küçük olması gerekiyordu, ancak yine de Pixel 4a’nın kesiminden daha büyük olacak.

İlk başta, Pixel 4a’nın iPhone SE ve iPhone 12’nin Google’ın telefonu üzerinde sahip olacağı avantajlardan biri olan kablosuz şarj sunmadığı söyleniyordu. Ancak son zamanlarda yapılan bir sızıntı Google’ın Pixel 4a’da kablosuz şarj sunduğunu gösteriyor .

İPhone 12’nin Pixel 4a sakıncaları

Pixel 4a ve iPhone 12’nin en büyük iki dezavantajı işlemci ve 5G bağlantısı gibi görünüyor. Söylentiye göre Pixel 4a bir Snapdragon 730 işlemciye sahip olacak. Bu, orta sınıf bir telefon için iyi bir performans sunmalı, ancak iPhone 12’nin söylentisi A14 Bionic çipi, herhangi bir telefonda en hızlı olmalı.

Daha da önemlisi, Google daha yeni Snapdragon 765 yongasını değil Snapdragon 730’u tercih ederse, Pixel 4a 5G ağlarını desteklemez . Bu, gittikçe artan sayıda şehirde daha yüksek indirme hızlarından yararlanamayacak olmanız  anlamına gelir. Başka bir deyişle, Pixel 4a geleceğe dönük olmaz.

Yukarıda belirtildiği gibi, Pixel 4a da muhtemelen ultra geniş bir kameraya sahip olmayacak. Bu yazılımda elde edebileceğiniz bir şey değil. Bu yüzden, geri adım atmadan daha fazla sahneyi çekmek istiyorsanız, iPhone 12 daha iyi bir seçenek olacaktır.

Sonuç olarak

Genel olarak, Pixel 4a bu yaz iPhone 12’deki gök gürültüsünün en azından bir kısmını çalabilir ve düşüşe geçebilir. Ekonomi sadece geri tepmeye başlarken, birçok insan daha önce fark etmeyecek olan Pixel 4a’yı düşünebilir. Çoğu için yeterince iyi olan ve iPhone SE’lerden çok daha büyük bir ekrana sahip olan 349 dolarlık bir Pixel 4a, iPhone 12’nin yanında 300 dolara mal olan bir çalma gibi görünebilir.

 

Bu tarz yazılar için telefon incelemeleri ve teknoloji kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir