Kapat
Diğer 7

General Mobile Android 10 Güncelleştirmesi

General Mobile Ne Zaman Güncelleştirme Verecek ?

General Mobile Android 10 Güncelleştirmesi Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda, General Mobile android cihazlar için android 10 güncellemesi hakkında bilgi vereceğiz.

Bilindiği üzere General Mobile isimli telefon üretecisi şirket, Yerli cihaz üreticisidir. Diğer yerli üreticilere göre avantajlı bulunduğu kısım (Android One) platformunda olmasıdır. Ancak her ne kadar android one kısmında avantajlı olsada, son aylarda güncelleme veremez halde.

İşte General Mobile Sosyal Medya Hesabındaki Müşteri Yorumları;

General Mobile Android 10

Göründüğü üzere bir çok müşteri, bir çok paylaşımın altına bu tarzlarda yorum yapmakta. Yorumlara verilen cevap ise klasik tarzda tek metin. Android 10 güncellemesi bir çok cihaza gelmiş durumda ve gelmeyede devam ediyor. Bu kısımda önemli olan nokta (Android One) platformunda olan bir cihaz neden güncelleme almaz ?

General Mobile Güncelleme Verecek mi ?

Soru basit, ancak üretici tarafından gelen net bir yanıt yok. General mobile android 10, güncellemesi uzun zamandır bekleniyor. Bazı müşteriler verilmeyecek, bazı müşteriler bir kaç ay sonra verilecek tarzında yorumlar yapmaya başlamış durumda. Oysaki henüz şirket bir açıklama yapmamışken bu söylemler oldukça yanlıştır. Henüz ortada net bir açıklama yok iken maalesef insanlar konuya yanlış yönelebiliyor.

General Mobile‘ın Bu Konuda Ne Yapması Gerek ?

General Mobile Android 10, hakkında acilen bir açıklama yapsa konu açısından oldukça iyi olacaktır. İnsanlar bu konu hakkında çok düşünüyor ve düşünüp sorgulamasıda oldukça normal. Örneğin, güncelleştirme şu tarihte gelecek veya bu süreçteki aralıkta gelmeyecek gibi bir açıklama yapması, çok iyi olacaktır.

Neden Güncelleme Verilmiyor Olabilir ?

General mobile, bizce net olmamak beraber. Google ile bir anlaşmazlık içerisine girmiş olabilir. Veya, son zamanlarda gündemde olan rekabet kurumu ile google arasında geçen anlaşmazlık yüzünden yerli telefon üreticisi general mobile şirketi yazılım desteği hakkında yeterli yardımı alamıyor olabilir. Bu söylemlerimiz net olmamakla beraber sadece bir tip teoridir.

Güncelleştirme Ne Zaman Verilebilir ? Bir Tarihi Var mı ?

Konuda bahsettiğimiz gibi, general mobile tarafından henüz bir açıklama yapılmış değil. Yapıldığı takdir bu kısımda açıklama hakkında da bilgi vereceğiz. Ancak güncelleştirme açısından (GM8,GM9) modelleri arasında destek olacağını söyleyebiliriz. Bu modeller harici android 10 geleceğini sanmıyoruz.

Yazıyı beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayın.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 4 Ortalama: 3]
Avatar

{kamilmutlu}

“General Mobile Android 10 Güncelleştirmesi” üzerine 7 yorum

 1. Avatar Aysu TRKZB dedi ki:

  Dokuz da yeterli insanların bu kadar on on on diye çıldırmasına anlam veremiyorum açıkçası 😀

 2. Avatar serdarrrrr dedi ki:

  gelsin bee
  gm9 benim gelsinnnnn :'(

  1. Avatar hakan mert dedi ki:

   harbiden len gelsin artik

 3. Avatar İlyas dedi ki:

  Mi A3 e bile adroid10 geldi 3 kez geri çekildi. Bı problem var demekki. Şimdiki özelliklerin bile çoğunu kullanmıyorken. 10 u beklemek hevesten öte değil bence

 4. Avatar Nurettin Özkan dedi ki:

  Gelsede olur,gelmesede.Ancak verilmiş ama yerine getirilmeyen bir söz var. GM 10, android 10 la geldiğine göre istenirse diğer telefonlara da gelebilir. Dürüst olan sözünü tutandır.

 5. Avatar berk dedi ki:

  bence eski modellere güncelleme falan gelmez.

 6. Avatar Mehmet dedi ki:

  Yeni el hareketleri var android 9da ayarlar sistem hareketlerde android 9 ile gelen hareketleri görebilirsin android 10da geliştirildi ve tam ekrana ayarlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir