Kapat
Teknoloji 1

Android Antivirüs Uygulamaları

Değerli okurlarımız, bu yazımızda android telefonların güvenliğini ilgilendiren bir konuyu ele alacağız. Antivirüs yazılımları sanal bir dünyada verilerimizi ve cihazımız korumakla yükümlü olan yazılım türledir.

Android Antivirüs Uygulamaları

Sizde android telefonunuzu korumak istiyorsunuz, ama bir türlü hangi uygulamayı kursam diye düşünüyorsanız sizin için bazı uygulamaları listeledik. Bu uygulamalarla sizde cihaz güvenliğinizi üst düzeye çıkarabileceksiniz. Bir çok kullanıcının değerlendirme notunu almış olan uygulamaları listeliyoruz. Bunu sizin kafanızın karışmaması için biz üstleniyoruz.

Android antivirüs uygulamalar, güvenlik uygulamaları,

Bir çok güvenlik yazılımı vardır ama en verimli sonucu bütün uygulamalar veremez. Ayrıca her uygulama güvenliğinizi sağlamaz. O yüzden doğru uygulama veya yazılımı seçmeniz size fayda sağlayacaktır.

Antivirüs Uygulamalarının Farkları Nelerdir ?

Siz uygulamaları kullanırken fark etmeyeceğiniz veya sonradan fark edeceğiniz bir takım sorunlar oluşur. Bu yüzden bir uygulamayı yüklerken, kesinlikle avantaj ve dezavantajlarını karşılaştırıp kullanmanız gerekir.

Güvenlik sağlayan uygulamalarda en bilinen dezavantaj ise cihaz performansını düşürmesidir. Bu yüzden kullanacağınız uygulama kesinlikle bu yönden zayıf olmamalıdır. Cihazınızın performansını düşüren uygulamalar sizi memnun etmeyebilir.

Diğer farklardan bir diğeri ise sizin için önemli olan dosyaların silinmesidir. Evet bazı uygulamalar yanlışlıkla güvenli olan dosyalarınızı silerek veri kaybı yaşatabilir. Kısacası cihazınızı iyileştirmek için kullandığınız bazı uygulamalar aksine daha kötü bir hale sokabilirler. Bir güvenlik uygulaması yüklerken mutlaka uygulama yorumlarını ve derecelendirmesini kontrol ederek yükleyiniz. Bilinmedik uygulamalara şans vermeyi düşünüyorsanız bunun için internet üzerinde araştırma yapmanızı öneririz.

İşte Android Antivirüs Uygulamalar Listesi

Listemizin sıralaması tamamen derecelendirmeye bağlı olarak yapılmıştır. Beğendiğiniz uygulamaları yükleyebilmeniz için play store linkleri verilmiştir.

ESET Mobile Security & Antivirus

Listemizin ilk sırasında ESET Mobile Security & Antivirus uygulaması bulunuyor. Bu isim bir çoğunuza tanıdık gelebilir. Çünkü bu konuda ödüller almış bir yazılımdır, ayrıca antivirüs konusunda kullanıcıların ilk tercihidir.

ESET Mobile Security & Antivirus

ESET Mobile Security & Antivirus Uygulamasının Bilgileri : Eset markası bir çok platform üzerinde güvenlik adına çalışmalar yapan bir şirkettir. Bu şirket telefonlarımız, bilgisayarlarımız için antivirüs yazılımları üretmektedir.

Uygulama Özellikleri :

 • Detaylı Antivirüs Özelliği
 • Gerçek Zamanlı Sistem Taraması
 • Günlük Rapor
 • Cihazınızı Uzaktan Kilitleme
 • Uzaktan Siren Özelliği
 • Tablet Desteği

Bu Uygulamayı Nasıl Yükleyebilirsiniz ?

ESET Mobile Security & Antivirus Play Store Derecelendirmesi 764.640 kullanıcının oyuyla belirlenmiştir.


AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme

Listemizin 2. sırasında AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme yer alıyor. Aynı şekilde bu markada size tanıdık gelebilir. Dünya çapında güvenlik adına çalışmaları mevcuttur.

AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme

AVG Antivirüs Ücretsiz – Android Virüs Temizleme Uygulama Bilgileri : AVG şirketinin sadece antivirüs uygulamaları yoktur. Cihazlarınız için optimize ve VPN uygulamaları gibi çalışmalarıda mevcuttur.

Uygulama Özellikleri :

 • Anti-Theft Telefon Takibi
 • Kamera Kapanı
 • Uygulamalar İçin Kilit
 • Üst Düzey Tarama
 • Gereksiz Dosyaları Temizler

Bu Uygulamayı Nasıl Yükleyebilirsiniz ?

 • Uygulamanın ücretsiz ve pro sürümleri mevuttur
 • Uygulamayı yüklemek için Play Store sayfasına ulaşın : AVG Antivirüs Play Store Sayfası
 • Daha sonra yükle butonuna tıklayın.
 • Uygulama otomatik yüklenecektir.

AVG Antivirüs Play Store Derecelendirmesi 6.751.413 Kullanıcıdan Oluşuyor.


Avast Antivirüs 2020– Güvenlik, Virüs temizleyici

Listemizin 3. sırasında ise Avast Antivirüs 2020– Güvenlik, Virüs temizleyici uygulaması yer alıyor. Avast şirketi bir kaç yıl içerisinde çok popüler bir hale geldi. İnsanlar bu markayı sürekli olarak ücretsiz kullanım imkanı verdiği için tercih ediyorlar.

Avast Antivirüs 2020

Avast Antivirüs 2020 Uygulamasının Bilgileri : Avast markası oldukça popülerdir, kullanıcıları için süresiz deneme imkanı sağlar. Bir çok özelliğini ise kullanıcıları için ücretsiz hale getirmiştir. Pro versiyonu mevcuttur, almak isteyenler alabilirler.

Uygulama Özellikleri :

 • Uzaktan Kontrol İmkanı
 • Cihazınız İçin Optimizasyon Alanı
 • Ek VPN Özelliği
 • Uzaktan Veri Kontrolü
 • Uygulamalarınız İçin Pin Özelliği

Bu Uygulamayı Nasıl Yükleyebilirsiniz ?

Avast Antivirüs 2020 Uygulamasının Play Store Derecelendirmesi İse 5.959.201 Kullanıcıdan Oluşuyor.


Listedeki tüm uygulamalar test edilmiştir.

Listelenen uygulamalar hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Bu listeye daha fazla uygulama eklenecektir.

Diğer android uygulamalar için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 6 Ortalama: 5]
Avatar

{kamilmutlu}

“Android Antivirüs Uygulamaları” üzerine 1 yorum

 1. Avatar Aysu TRKZB dedi ki:

  Avast üçte mi? 😮
  Ben kime sorsam onu öneriyordu. Vay be.
  Bu konuda biraz daha araştırma yapmam
  gerekecek sanırım. Bilgim eksikmiş gibi
  duruyor. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir